NEWS

Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu

Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu

Dziś, 21 maja 2024 roku, Julie Mehretu zaprezentowała publicznie 20. BMW Art Car na terenie Centrum Pompidou w Paryżu.

To wyjątkowe dzieło sztuki powstało we współpracy z BMW i jest kontynuacją długiej tradycji BMW Art Cars oraz rywalizacji w wyścigach. Projekt przekształca BMW M Hybrid V8 w performansową pracę sztuki. Julie Mehretu, ceniona artystka z Nowego Jorku, wykorzystała kolorystykę i formy swojego monumentalnego obrazu „Everywhen” (2021-2023) jako punkt wyjścia do stworzenia tego wyjątkowego samochodu. BMW Art Car będzie również rywalizować w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w przyszłym miesiącu. Projekt ten to nie tylko statyczna ekspozycja, ale performansowe malarstwo, które nabierze pełni znaczenia dopiero po zakończeniu wyścigu.

Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu

Współpraca między BMW a Julie Mehretu obejmuje również serię warsztatów filmowych PanAfrican Translocal Media, które odwiedzą różne afrykańskie miasta w latach 2025 i 2026, a zakończą się dużą wystawą w Zeitz Museum of Contemporary Art Africa w Kapsztadzie.

Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu Julie Mehretu świętuje swoją światową premierę BMW Art Car w Centre Pompidou w Paryżu

Źródło: BMW

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.