Ruszyła produkcja modelu BMW M8 Gran Coupe w Dingolfing

BMW M8 Gran Coupe to szósty wariant modelu BMW serii 8. Czterodrzwiowy samochód sportowy napędzany jest najmocniejszym silnikiem, jaki kiedykolwiek opracowano dla samochodów BMW M. Ośmiocylindrowy silnik o pojemności 4,4 litra i 625 KM, zapewnia wyjątkową dynamikę prowadzenia.

Nowe BMW M8 Gran Coupe będzie mieć swoją światową premierę za kilka dni na Los Angeles Auto Show.

Od kwietnia przyszłego roku dostępna będzie również limitowana edycja 400 egzemplarzy. Najważniejszymi elementami BMW M8 Gran Coupe First Edition jest specjalny metaliczny lakier BMW Individual Aurora Diamant Green oraz światło laserowe BMW Iconic w żywej żółci.

Zakład w Dingolfing jest jednym z 31 zakładów produkcyjnych BMW Group na całym świecie. Każdego dnia w fabryce samochodów produkowanych jest około 1500 samochodów BMW serii 3, serii 4, serii 5, serii 6, serii 7 i 8.

W 2018 roku fabryka wyprodukowała prawie 330 000 pojazdów. Obecnie w lokalizacji Dingolfing zatrudnionych jest około 18 000 pracowników i 800 uczniów.

Źródło: BMW

One Reply to “Ruszyła produkcja modelu BMW M8 Gran Coupe w Dingolfing”

  1. Jest rok 2022 23 maja , miałem odebrać auto a tu nawet nie stoi na kołach fabryka zamknięta , w kwietniu miała ruszyć produkcja m8 Gran Coupe . Planują do września rozpocząć produkcje ale ile w tym prawdy ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *