MODELE, NEWS

BMW X5 xDrive40d oraz BMW X6 xDrive40d z technologią miękkiej hybrydy

BMW X5 xDrive40d oraz BMW X6 xDrive40d z technologią miękkiej hybrydy

BMW zaprezentowało nowe modele, które wyposażone są w sześciocylindrowy silnik wysokoprężny i technologię łagodnej hybrydy.

Układ napędowy stosowany w obu modelach wypiera 3,0 litry silnik wysokoprężny, który połączony jest z ośmiobiegową skrzynią Steptronic i inteligentną technologią napędu na cztery koła BMW xDrive.

https://bmwblog.pl/sesja-zdjeciowa-bmw-x5-2019-w-naturze/

Podstawowe parametry:

  • 340 KM przy 4400 obr./min i moment obrotowy
  • 700 Nm między 1750 obr /min. a 2250 obr /min.
  • 48V akumulator, który zapewnia dodatkowe 11 KM
  • Przyspieszyć do 100 km / h: 5,5 sekundy

Nowy silnik wspomagany jest przez „generator” 48V, który jest elementem miękkiej hybrydy. Dodatkowa moc elektryczna 8 kW / 11 KM sprzyja zarówno spontanicznemu dostarczaniu mocy, jak i skuteczności układu napędowego. Elektryczne doładowanie zwiększa dynamikę podczas uruchamiania i przyspieszania.

Akumulator jest ładowany poprzez odzyskiwanie energii podczas przyspieszania i hamowania. BMW twierdzi, że generator rozrusznika zapewnia również spontaniczny i cichy rozruch, a także ponowne uruchomienie silnika, gdy włączone są funkcje Auto Start / Stop lub „żeglowania”.

Funkcja „żeglowania” nie tylko odłącza silnik, ale także całkowicie go wyłącza. Aby częściej korzystać z tej funkcji, dostępna jest nie tylko w trybie Eco-Pro, ale także w trybie Komfort.

Na tą chwilę brak informacji kiedy pojazdy trafią na rynek.

Źródło: bmwblog.pl, BMW

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.