Najmniejszy model elektryczny BMW i1 pojawi się w 2021 roku

Szefowie BMW zdradzili plany co do uzupełnienia gamy BMW, o nowe samochody elektryczne.

Tak, jak informowałem w poniedziałek:

BMW planuje do 2023 roku produkować 25 modeli elektrycznych (hybrydy + „elektryki”).

Już niedługo zobaczymy na drogach m.in. elektryczny model Mini SE.

Następne w kolejności będą modele wzorowane na samochodach, które są teraz dostępne. W 2020 roku zobaczymy elektryczną wersję modelu BMW X3, czyli iX3. Następnie w 2021 roku zobaczymy model iNext (prawdopodobnie iX5), z kolei w tym samym roku powinniśmy również zobaczyć model i4 w sedanie (elektryczna wersja BMW 4 Gran Coupe).

W tym samym roku pojawi się również model, który prawdopodobnie będzie miał oznaczenie BMW i1. Cytując słowa szefa BMWi Roberta Irlingeri, wypowiedziane dla Autoexpress.co.uk:

„Nawet w architekturze z przednim napędem zobaczysz w pełni zelektryfikowane samochody”,

„Zobaczysz elektryfikację w całym naszym portfolio. Możemy przerobić nasz napęd na przednie koła oraz samochody z napędem na tylne koła i oba są w stanie pokazać pełną technologię”.

Podczas gdy BMW dodaje do swojej floty coraz więcej elektrycznych układów napędowych, oczekuje się, że pionierskie modele i3 i i8 zostaną wycofane bez bezpośrednich następcy. BMW i1 prawdopodobnie wypełni pustkę i3, natomiast hybrydowa i8 typu Plug-in przekształci się w mocniejszy model, a bazą będzie BMW Vision M Next.

Mam wrażenie, że wypowiedź szefa BMWi na temat kolejnych modeli BMW była zbyt ogólna, by móc zakładać na 100% pojawienie się BMW i1 w 2021 roku. To przecież tylko 2 lata… Jednakże muszę pamiętać o tym, że wszystkie marki maksymalizują siły w kierunku „elektryków”, dlatego wszystko jest możliwe.

Źródło: Autoexpress.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *