NEWS

Pracownik BMW w Monachium z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Pracownik BMW w Monachium z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Liczba osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2 w Niemczech, wzrosła w poniedziałek do 150, w porównaniu ze 129 w niedzielę. Wśród nowych potwierdzonych przypadków jest jeden pracownik BMW z Centrum Badań i Innowacji (FIZ) w Monachium.

Według Automobilwoche mężczyzna uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2, który powoduje chorobę koronawirusa, znaną jako COVID-19. Rzeczniczka BMW potwierdziła wiadomości w poniedziałek i powiedziała, że ​​pracownik nie podróżował. Powiedziała, że ​​mężczyzna poszedł do lekarza w niedzielę i jest teraz w szpitalu. Ma się dobrze, biorąc pod uwagę okoliczności, dodała rzeczniczka.

Około 150 pracowników w centrum badawczo-rozwojowym niemieckiego producenta samochodów, którzy mieli z nim kontakt, przebywa teraz w domu w kwarantannie przez okres dwóch tygodni, jest to okres w którym uważa się, że wirus się inkubuje. Przedstawiciel powiedział również, że otwarte biura są dezynfekowane. Chociaż jest to zdecydowanie niepokojący rozwój, BMW zapowiedziało kontynuowanie działalności bez żadnych ograniczeń.

Źródło: Carscoops

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.