NEWS

Szybki News: Oficjalnie Robert Kubica ścigać się będzie samochodem BMW w DTM!

Szybki News: Oficjalnie Robert Kubica ścigać się będzie samochodem BMW w DTM!

Robert Kubica wraca do marki BMW, a dokładnie do serii DTM. ORLEN Team ART to nazwa nowego zespołu, a za kierownicą samochodu BMW M4 DTM zasiądzie Robert Kubica.

W grudniu 2019 roku otrzymaliśmy informację o testach Roberta Kubicy w Jerez de la Frontera w Hiszpanii:

W dniu dzisiejszym oficjalnie dowiadujemy się o tym, że Robert Kubica będzie się ścigał za kierownicą BMW M4 w nadchodzącym sezonie. Pisze o tym m.in. Fanpage Roberta Kubicy

Głównym sponsorem nowej stajni będzie ORLEN Deutschland. DTM to kolejny obok zaangażowania w Formułę 1 element promocji marki ORLEN na globalnym rynku. 

Szybki News: Oficjalnie Robert Kubica ścigać się będzie samochodem BMW w DTM!

DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) to najważniejsza seria wyścigowa w Niemczech i najbardziej prestiżowa europejska seria wyścigów aut turystycznych.

Robert Kubica będzie się ścigał za kierownicą samochodu BMW M4 DTM o mocy ponad 600 koni mechanicznych. Na samochodzie dominować będą logotypy Grupy ORLEN. W kolorystyce auta przeważać będą barwy biała i czerwona, wspólne dla marek star i ORLEN. Logotypy znajdą się także na kombinezonie i kasku zawodnika, odzieży mechaników, w garażu i motorhome. 

W sezonie 2020 odbędzie się dwadzieścia wyścigów na dziesięciu najciekawszych torach siedmiu krajów Europy. Sezon rozpocznie się w ostatni weekend kwietnia na belgijskim torze Zolder, a zakończy 4 października na niemieckim Hockenheimring.

Źródło: BMWBLOG.pl, Robert Kubica- Klub Kibica, fot. Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.