Najbliższe nowości: Tuner DAB w standardowym wyposażeniu w każdym nowym modelu BMW

Najbliższe nowości: Tuner DAB w standardowym wyposażeniu w każdym nowym modelu BMW

Europejski Kodeks Łączności Elektronicznej (EECC) wszedł w życie 20 grudnia 2018 roku. Od tej daty członkowie Unii Europejskiej mają 2 lata na wprowadzenie zmian.

Radio cyfrowe to odpowiedzią na stały wzrost oczekiwań wobec radiofonii FM.

Co zyskujemy?

  • Rozwiązuje problem z przepełnienie częstotliwości tradycyjnego radia analogowego
  • polepszenie jakości sygnału
  • umożliwia emisję dźwięku cyfrowego
  • przesyłanie opisów, obrazów, informacji o ruchu drogowym dla systemów nawigacji
  • optymalna platforma odbioru sygnału w pojazdach, nawet przy dużych prędkościach – bez uszczerbku dla jakości przekazu.

Co to oznacza?

Każdy radioodbiornik samochodowy zintegrowany w nowym pojeździe w UE będzie wymagać odbiornika zdolnego do odbioru i odtwarzania usług radiowych dostarczanych przez naziemną cyfrową emisję radiową.

Oczywiście zmiany dotyczą również marki BMW, dlatego również firma z Monachium musi się dostosować do sytuacji w Unii Europejskiej.

Wiosną do standardowego wyposażenia we *wszystkich modelach wchodzi:

  • Tuner DAB (654)

*wyjątki: zmiana nie dotyczy: F32/F82/F33/F83/I12/I15

Najbliższe nowości: Tuner DAB w standardowym wyposażeniu w każdym nowym modelu BMW

Na stronie Satkurier dowiadujemy się również jak wygląda sytuacja w największych krajach (informacje z początku 2019roku):

„W Norwegii krajowe usługi FM zostały wyłączone w 2017 roku, a Szwajcaria planuje przejście na nadawanie cyfrowe w latach 2020-2024. Na tych rynkach odpowiednio 98 proc. i 85 proc. nowych samochodów jest już wyposażonych w DAB+. Natomiast w Wielkiej Brytanii 91 proc. nowych samochodów ma już standard DAB, co oznacza, że ​​rynek ten jest już bliski spełnienia wymagań EECC. Włochy wprowadziły przepisy mające na celu zapewnienie, że wszystkie nowe samochody będą wyposażone w odbiornik radiowy do roku 2020. Francja właśnie uchwaliła ustawę o odbiornikach, która wymaga, aby wszystkie nowe radia samochodowe wprowadzone na rynek po 18 miesiącach obejmowały funkcje radiowe DAB+.”

Źródło: BMW, Satkurier

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.