MODELE, NEWS

Nowe opcje wyposażenia BMW: Jesień 2019

Nowe opcje wyposażenia BMW: Jesień 2019

Już za kilkanaście dni zacznie się kalendarzowa jesień. Jak co roku BMW przygotowało kilka nowości w opcjach wyposażenia swojej gamy modelowej.

Przygotowałem dla Was zbiór informacji na temat zmian jakie będą nas czekać w najbliższych miesiącach. Zapraszam do skrótowego zestawienia:

 1. BMW serii 5
 • Model BMW 520d dostępny również z akumulatorem 48V, który pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa o 0,3l na 100km
 • od listopada oświetlenie laserowe z zasięgiem 650m dla modeli M550d Sedan i Touring
Nowe opcje wyposażenia BMW: Jesień 2019
BMW serii 5

2. BMW serii 3 i serii 5

 • od listopada hybrydowe wersje modeli 3 oraz 5 (330e Sedan, BMW 530e Sedan i BMW 530e xDrive Sedan) będzie można zamawiać z elektrycznym hakiem holowniczym z maksymalnym obciążeniem 750kg

3. BMW 8 Gran Coupe

 • od listopada opcje dodatkowe wzbogacone zostaną o możliwość indywidualnego doposażenia w karbonowy dach „M CARBON” dla M850i xDrive oraz dla innych wariantów z M pakietem
 • nowością będą wewnętrzne karbonowe listwy ozdobne
Nowe opcje wyposażenia BMW: Jesień 2019
Karbonowy dach w BMW 8 Gran Coupe

4. BMW X5, X6, X7

 • od grudnia nowa opcja: wielofunkcyjne przednie siedzenia M– Oprócz wyjątkowego komfortu, fotele oferują również szeroki zakres regulacji. Można je również ulepszyć, dodając funkcje masażu i wentylacji dla jeszcze większego komfortu podczas długich podróży.
 • od grudnia nowa opcja: BMW Individual Composition– obejmuje wybór wysoce ekskluzywnych opcji zewnętrznych i wewnętrznych o wyjątkowej jakości i wykonaniu. 22-calowe obręcze kół ze stopów lekkich BMW Individual oraz lakier z kolekcji BMW Individual zagwarantują stylową sylwetkę BMW X. Z kolei wewnątrz, pełna skórzana tapicerka BMW Individual Merino, podsufitka BMW Individual z Alcantary i listwy wewnętrzne BMW Individual w czarnym wykończeniu Piano zapewnią poczucie luksusu.
 • pakiet przestrzeni bagażnika- szyny przesuwne, szyny antypoślizgowe, siatka bagażnika
 • listwy wewnętrzne Ash Grain Brown, Fineline Stripe i Vernasca
 • dodatkowa opcje: karbonowy tylny spoiler (M Carbon) oraz karbonowe pokrywy lusterek (M Carbon)
 • Adaptive M suspension Professional dla BMW X5
 • ulepszony Driving Assistant Professional w modelach BMW X5 i X6- pomoc w automatycznym sterowaniu kierownicą podczas wyprzedzania

5. Driving Assistant Professional z wizualizacją 3D

Dla wszystkich samochodów wyposażonych BMW Live Cockpit Professional od lipca 2019 dostępna będzie wizualizacja 3D obszaru wokół samochodu w czasie rzeczywistym.

Obraz pojawia się pośrodku zestawu wskaźników i pomaga kierowcy lepiej zrozumieć, co dzieje się na drodze, szczególnie podczas jazdy po drogach wielopasmowych. Oznacza to, że kierowca może również rejestrować pozycję innych użytkowników drogi jadących przed nimi lub obok nich.

Nowe opcje wyposażenia BMW: Jesień 2019
Wizualizacja 3D w czasie rzeczywistym

6. BMW Intelligent Personal Assistant z oddzielnym menu iDrive i indywidualną konfiguracją

Od lipca 2019 r. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wszystkich odpowiednich ustawień za pomocą osobnego menu w systemie operacyjnym BMW 7.0. Np. dostosują powiadomienia i połączenia telefoniczne w sytuacji, kiedy pasażerowie będą na pokładzie.

Które zmiany zrobiły na Was największe wrażenie? Dla mnie opcja z wizualizacją 3D w czasie rzeczywistym to świetne rozwiązanie i kolejny krok w kierunku autonomicznej jazdy.

Źródło: BMW

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.